Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
KONTAKT DO NAS
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • 606 380 696

Moim zdaniem
Wojciech Fułek

Wojciech Fułek

niedziela, 30, kwiecień 2017 00:00

Tym razem będzie o długim weekendzie, i to w przestrzeni pozamiejskiej, skoro większość naszych przyjaciół i znajomych jak co roku rusza zazwyczaj z początkiem maja na  Kaszuby lub w inne atrakcyjne miejsca, żeby spędzić wolny czas „w pięknych okolicznościach przyrody”.

wtorek, 25, kwiecień 2017 15:43

Organizatorzy  kolejnej edycji „Dni Tischnerowskich”, które już od 17 lat  są obecne  w duchowej i fizycznej przestrzeni Krakowa dzięki inicjatywie  Instytutu Wydawniczego Znak,   zapowiadali, że ich głównym  zamierzeniem jest, aby refleksja uczestników tego wydarzenia tym razem dotyczyła trzech skorelowanych ze sobą  słów: „inny”, „obcy” i „bliźni”.

sobota, 15, kwiecień 2017 14:53

Kiedy – jakiś czas temu – pracowaliśmy z Romanem Stinzigiem na książką „Kurort w cieniu PRL”, wielokrotnie zadawałem sobie pytanie o to, co było esencją życia towarzyskiego w Sopocie w latach 1945-1989 i z czego to miasto było wtedy najbardziej znane. Oczywiście,  doskonale zdawaliśmy sobie obydwaj sprawę (zwłaszcza jako mieszkańcy),

czwartek, 13, kwiecień 2017 09:36

Wygląda na to, że zapowiadana kadencyjność  prezydentów , burmistrzów i wójtów może całkowicie nie tylko przewietrzyć i  przemeblować gminne i miejskie urzędy, ale wręcz zrewolucjonizować  - i to na długie lata - życie codzienne  polskich samorządów.

środa, 12, kwiecień 2017 20:38

Józefa Chełmowskiego poznałem w roku 1999  na sopockim hipodromie, gdzie  tworzył swoje drewniane  rzeźby na ołtarz papieski, kiedy Sopot przygotowywał się do wizyty Jana Pawła II.  Później  odwiedzałem go  w jego rodzinnym  domu, pracowni  i  ogrodzie  w kaszubskiej miejscowości  Brusy-Jaglie,

środa, 12, kwiecień 2017 15:53

„Sceny miłosne dla dorosłych”  to  spektakl, który  z założenia ma widza rozbawić. Dlatego jego twórca  – Zbigniew Książek (autor m.in. polskich wersji songów musicalu „Notre Dame de Paris”) sięga po sprawdzone klisze, dotyczące stosunków damsko-męskich.

poniedziałek, 10, kwiecień 2017 20:18

BRONIEWSKI  WŁADYSŁAW (poeta) – ma swoją krótką  uliczkę w Sopocie, przy której kiedyś mieścił  się  Urząd Telekomunikacyjny. W okresie mojej  podstawówki (nr 10 im. Fryderyka Chopina przy ul. Kazimierza Wielkiego, dziś już nieistniejąca) kłanialiśmy się co roku jego słowami  „rosyjskiej rewolucji, czapką do ziemi, po polsku”

sobota, 25, marzec 2017 17:48

Popularny w latach 50-tych dowcip polityczny na temat marszałka Konstantego Rokossowskiego (który, nie przestając być marszałkiem ZSRR i członkiem KPZR, został mianowany jednocześnie marszałkiem PRL i ministrem w polskim rządzie!) odpowiadał dobitnie na to pytanie: "Ze zdziwienia, że został Polakiem!". Co wspólnego ma jednak ta dość dwuznaczna postać, która na pewno nie zapisała się dobrze w powojennej historii Polski z Sopotem?

Mom zdaniem

najczęściej odwiedzane

 

Najnowsze 

Gorące tematy

Gorące tematy

Najczęściej czytane i oceniane